Robert Thurner, Managing Director Sverige/Norge på Keller, kommenterar:
– I och med att vi vuxit från 30 till 100 anställda de senaste tre åren så har vi letat efter en lokal som underlättar för verksamheten, kunden samt befintliga och nya medarbetare. Lokalerna och det ideala geografiska läget intill områdets genomfartsgata samt av- och påfart till E6:an tilltalade oss.
Richard Jande, kommersiell förvaltare på Fortinova, kommenterar:
– När vi förvärvade denna fastighet tomställd i början av året så fastnade vi för det attraktiva läget och kombinationen av funktionella och bra ytor. Vi är väldigt glada över att kunna välkomna Keller som hyresgäst och ser fram emot vårt långsiktiga samarbete.
Lokalisera har agerat rådgivare vid uthyrningen.
Presenteras av Technogym
Bolag Under tisdagsmorgonen publicerade Swedish Logistic Property sin delårsrapport för perioden januari–mars 2025 och Tommy Åstrand, vd, och Matilda Olsson, CFO, kommenterade resultatet och verksamheten. – Vi är mycket nöjda med utvecklingen av bolaget, säger Tommy Åstrand, vd.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.