Den 30 januari arrangeras 2020-talets första fastighetskonferens i regionen – Fastighetsmarknadsdagen Östergötland – i Värmekyrkan på Louis De Geer i Norrköping. Moderator är omtyckta och skickliga Anna Bellman som vid sin sida har den rutinerade branschexperten – Ingemar Rindstig.
Fastighetsmarknadsdagen arrangeras torsdag den 30 januari i Värmekyrkan på Louis De Geer i Norrköping. Som vanligt bjuds det på en fullspäckad dag med analyser, trendspaningar och intervjuer om fastighetsmarknaden och samhällsbyggnadssektorn med fokus på Östergötland.
En professionell duo leder deltagarna genom dagen:
• Anna Bellman har arbetat som journalist inom radio och tv, och var under flera år marknads- och kommunikationschef på Capgemini, ett av världens största it- och managementkonsultföretag. Hon har också grundat en kommunikationsbyrå som bland annat hjälpte kunderna med strategiska kommunikationsfrågor.
• Ingemar Rindstig, auktoriserad revisor och chef för Ernst & Young Real Estate. Ingemar Rindstig har jobbat i totalt 32 år på EY. Han är helt specialiserad på bygg- och fastighetsbranschen samt konsultationer i branschen.
Missa inte din plats till Branschens mötesplats i Östergötland – anmäl dig här! (Fram till fredag 10 januari kan du anmäla tre personer från ert företag men bara betala för två!)
I övrigt bjuder Fastighetsmarknadsdagen Östergötland som vanligt på ett flertal djupa analyser, öppenhjärtiga intervjuer, panelsamtal och trendspaningar och nyckelfrågorna är naturligtvis – hur ser fastighetsåret 2020 ut, vad har det nya decenniet att bjuda på, och hur ser framtiden för Östergötlandsregionen ut?
Fastighetssverige och lokalnytt.se är arrangörer. Partners är Byggkoordinator/Arkitektgruppen/GKAK/A2H, Bixia och Mjölby Kommun.
