– Den här rekryteringen är en del av vår tillväxtstrategi där vi gör en satsning på sälj- och marknadsföring. Vi är väldigt glada att välkomna Alexandra Kriss till oss, säger Stefan Younes, vd för Fastighetsägarna Service.
Alexandra Kriss kommer närmast från Atrium Ljungberg och har lång erfarenhet av marknadsföring och kommunikation inom branschen.
– Jag ser fram emot att ytterligare stärka Fastighetsägarna Services varumärke och position i marknaden. Att få vara med och forma bolagets kommunikations- och marknadsarbete känns inspirerande, säger Alexandra Kriss.
Presenteras av H2M Fastighetsteknik, en del av CBRE
Presenteras av Pattern Geographic
Bolag Tillväxten står i fokus när David Carlsson talar om vad han vill åstadkomma som ny vd för Diös. Bolaget ska vara både köpare och säljare och många stjärnor verkar stå rätt för den marknad de agerar på. På flera håll ser han att norra Sverige är mindre volatilt än storstäderna och att utmaningarna är färre – men först behöver man hantera en nedgång i uthyrningsgraden.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.