Expansivt bolag rekryterar från Serneke

Expansivt bolag rekryterar från Serneke
Niklas Östman blir ny fastighetsutvecklare. Bild: RO Properties

Niklas Östman ansluter till RO Properties som fastighetsutvecklare. Han har en gedigen erfarenhet som fastighetsutvecklare och kommer närmast från Serneke där han ansvarat för flera stora och komplexa detaljplaneprojekt.

RO Properties skriver i ett pressmeddelande att Niklas Östmans kompetens och erfarenhet förväntas vara en betydande tillgång för bolaget och kommer att stödja företagets mål att skapa högkvalitativa och hållbara fastighetsprojekt.
– RO Properties befinner i en expansiv fas, och vi är entusiastiska över att välkomna en så erfaren fastighetsutvecklare som Niklas till bolaget, säger Ulrika Bladh, operativ chef för RO Properties.

Niklas Östman kommenterar sin nya roll:
– RO Properties har på kort tid etablerat sig som en framstående aktör i Storstockholm, och det känns spännande att vara en del av bolagets fortsatta utveckling.

Han kommer att tillträder rollen som fastighetsutvecklare på RO Properties den 17 januari 2024.

Läs också