DTZ bäst – sju år i rad

DTZ bäst – sju år i rad
Agneta Jacobsson Bild: DTZ

DTZ har rankats som bästa värderingsföretag i Sverige och Norden av affärstidskriften Euromoney Magazine. Det är sjunde året i rad man får utmärkelsen.

– Sju år i rad är fantastiskt. Vi värderar fastigheter för 350 miljarder per år så vi har den bästa kunskapen om fastighetsmarknaden att bygga på. Det här ger oss ännu mer entusiasm att ständigt förbättra hur vi stödjer våra kunder med väl underbyggda värderingar, säger Sven Erik Hugosson, Head of Valuation, DTZ i Sverige.

DTZ har även rankats som bästa rådgivare inom fastighetsrådgivning i Norden och Baltikum.
– Vår tydliga framgång inom transaktioner utöver vår starka värderingssida har gett oss topplaceringen. Nu fortsätter vi att med duktiga medarbetare fokusera på att växa och överstiga kundernas förväntningar, säger en glad Agneta Jacobsson, vd för DTZ i Sverige.

Euromoney Real Estate Awards for Excellence är en årlig prisutdelning. Nomineringarna baseras på en undersökning som görs av den internationella finanstidskriften Euromoney Magazine. I år var fjärde året som tävlingen inkluderade kategorin fastighetsrådgivare.


Läs också