Som vanligt är det Forum Fastighetsekonomi AB som står för arrangemanget och P-O Skoog som huvudansvarig. Årets lopp kommer att avverkas på Ekerö och sträckan blir 80 kilometer, med start och mål på Kungsbroplan i Stockholm.
Även i Malmö handlar det om cirka 80 kilometer.
Presenteras av OfficeSwapp
Presenteras av Fastighetskampen
Presenteras av Fastighetsägarna Service
Ekonomi/Finansiering Riksbankens planerade räntehöjningar riskerar att leda till en tvärnit i den svenska ekonomin enligt Fastighetsägarna. För Fastighetssverige berättar chefsekonomen Tomas Ernhagen mer om hur utvecklingen kan komma att se ut det närmaste året och vilka risker som finns för ekonomin om Riksbanken höjer räntan bortom 1,25 procent.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.