Colliers har rekryterat Victoria Kjellström som analytiker till affärsområdet Capital Markets med placering i Stockholm.
Victoria Kjellström har studerat Fastighet och Finans på KTH och tog examen i höstas med en master från Kent Business School i England.
– Det är glädjande att fylla på teamet med nyexaminerade duktiga medarbetare som söker sig till varumärket Colliers, säger Joachim Svedberg, Partner & Acting Head of Capital Markets på Colliers
– Det är jättekul att vara en del av Colliers och jag ser fram emot att växa och utvecklas hos en ledande och entreprenörsdriven aktör och att lära från teamets expertis, säger Victoria Kjellström.
Colliers team inom Capital Markets består i dag av tio medarbetare med gedigen erfarenhet inom både köp- och säljrådgivning.