Stefan Berg, Head of Asset Management Nordics på CBRE Global Investors kommenterar:
- Vi tycker det känns mycket bra att kunna förbättra för Ikeas kunder och samtidigt stärka Valbo Köpcentrums position som ledande handelsplats i regionen. Det finns mycket nya och spännande utvecklingsplaner på gång i centrumet med flera nytilltänkta hyresgäster på väg in. Bland annat kommer Rusta att flytta in i en 2 200 kvadratmeter lokalen bredvid Ikea.
Bolag Olov Lindgren gör ett nytt förvärv i centrala Stockholm. Efter att ha adderat den 119:e fastigheten till portföljen berättar vd Frida Stannow Lind för Fastighetssverige om förvärvet och framtidsutsikterna för Kungsholmen samt hur och med vad man vill fortsätta växa i Stockholm.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.