Image
New Property, med Sofia Petzelius, hyr ut för Byggvesta i Södertälje.
New Property, med Sofia Petzelius, hyr ut för Byggvesta i Södertälje. Bild: Byggvesta/New Property

Byggvesta och New Property hyr ut i Södertälje

Uthyrning New Property har uthyrningsuppdraget för Byggvestas byggnation av ett kvarter vid bussgatan Köpmangatan i Södertälje centrum. Fyra av fem lokaler är nu uthyrda med tillträde våren 2021.
Publicerad den 20 November 2020

Nya kedjan 4 Corners Pizza samt Oh Poké öppnar bland annat upp och breddar Södertälje Centrums matutbud.

– Vi har fått glädjen att arbeta mycket i Södertälje och det är extra roligt att här jobba med nya kvarter som förtätar och breddar utbudet i staden, säger Sofia Petzelius, vd och partner, New Property Retail & Development.

- Nicklas Tollesson
[email protected]

Ämnen

Senast från Fastighetssverige Plus

Avkastning på bostäder fortsatt en utmaning i norr

Transaktioner När Diös gör affärer i norra Sverige är det med ett tydligt mål i sikte: att öka portföljen i centrala lägen och minska densamma i utkanten av städerna. Annie Franzon, transaktionschef på Diös, delger Fastighetssverige bolagets vision för norra Sverige. – Det är tydligt vad kunderna efterfrågar, säger hon.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige