Om Fastighetssverige

Fastighetssverige grundades 2004 och det första magasinet kom ut 2005. Sedan 2008 har vi också gett ut ett dagligt nyhetsbrev med nyheter från sajten fastighetssverige.se.

I början av 2015 startade vi nordicpropertynews.com, en engelskspråkig sajt med nyheter om den nordiska fastighetsmarknaden.

Inom koncernen finns också magasinet Lokalnytt, som ges ut i Stockholm, Göteborg, Uppsala och Östergötland. Lokalnytt.se är landets ledande marknadsplats för lediga lokaler. Lokalnytt står också bakom flera andra marknadsplatser för lediga lokaler.

Vi producerar även diverse kundtidningar, manualer och rapporter.

Vi arrangerar dessutom ett flertal årliga event och seminarier med inriktning på den kommersiella fastighetsmarknaden i Sverige.

Kontakta oss

Magasinet Fastighetssverige AB
Trädgårdsgatan 1
411 08 Göteborg

Telefon 031 - 13 91 16
Fax 031 - 68 39 60
info@fastighetssverige.se

Ansvarig utgivare
Rolf Andersson, Ansvarig utgivare
031 - 60 43 55
0708 - 88 75 69
rolf@fastighetssverige.se

Redaktionen
red@fastighetssverige.se

Eddie Ekberg, Chefredaktör
031 - 13 91 17
0736 - 57 43 16
eddie@fastighetssverige.se

Nicklas Tollesson, reporter
031 - 60 43 52
0705 - 84 14 02
nicklas@fastighetssverige.se

Victor Friberg, reporter
031 - 701 01 80
victor@fastighetssverige.se

Maria Olsson Äärlaht, reporter
031 - 13 90 66
0736 - 18 49 55
maria@fastighetssverige.se

Axel Ohlsson, reporter
031 - 13 91 27
axel@fastighetssverige.se